Syyskuun suosikit

Syyskuun suosikit olivat unohtua, mutta riittihän niitäkin!

Muumiooppera

IMG_0303.jpg

Kävimme Veskun kanssa katsomassa Muumioopperan, joka perustuu Tove Janssonin kirjaan Vaarallinen juhannus. Tarinassa Muumilaakson valtaa tulva, joka täyttää myös Muumitalon. Muumit pelastautuvat ohi lipuvaan oopperataloon, jossa he tempautuvat oopperan maailmaan. Muumiooppera on Tampereen Musiikkiakatemian ja Valkeakosken kaupunginteatterin yhteistyö teos ja upea kokemus! Muumiooppera oli lisäksi ensimmäinen näkemäni ooppera.

Tiara

IMG_0564.jpg

Minulla on heikkous kaikkeen kimaltavaan, ja sorruin ostamaan tämän kauniin tiaran Bijou Brigittestä. Hups. Eiköhän sille löydy käyttöä – viimeistään häissä!

Härlemin uusi menu

IMG_0747.jpg

Kerroin Härlemin uudesta menusta aiemmin täällä.

Syksyiset washiteipit

IMG_1445.png

Syksy on lempivuodenaikani, joten tottakai sitä pitää juhlistaa myös bujossa syksyisten washi-teippien avulla! Lisäksi ostin alpakka-washin, koska ALPAKAT.

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s